verakosmetik.com - Darmowe polskie torrenty

Witaj drogi Towarzyszu!, jeżeli widzisz ten dymek to znaczy że nie jesteś zarejestrowany/zalogowany. Kliknij by się zarejestrować . Rejestracja zajmie mniej niż 30 sekund, a dzięki niej zyskasz możliwość pobierania, komentowania oraz dodawania torrentów !
User:  Hasło:     


Kategorie


Najczęściej pobierane w Lutym


Detale Torrenta


JACEK KOCHAN - MAN OF NO WORDS (2009) [WMA] [FALLEN ANGEL]

S: 0L: 0P: 5
Dodał: Fallen_Angel Tracker:
Kondycja:Dodane:2019-02-11 14:11:39
Kategoria:Muzyka  »  JazzRozmiar:380.22 MB
Język:Muzyka Polska  Muzyka PolskaPobrali:POBRALI PLIK
Obserwuj:OBSERWUJ TORRENTAStaty:UAKTUALNIJ TRACKER
Download: Pobierz TorrentRaport:RAPORTUJ TORRENTA
...SIŁA I PIĘKNO MUZYKI TKWIĄ W JEJ RÓŻNORODNOŚCI...
Są na świecie płyty, o których nie śniło się młodym klerykom...
Jacek Kochan znany jest z szerokich znajomości w międzynarodowym jazzowym światku. Owocowało to w przeszłości udziałem wielu sław na jego płytach. Tym razem też w składzie podstawowego kwartetu, który nagrał ten album znajdziemy amerykańskiego saksofonistę z najwyższej półki – Gary’ego Thomasa. Reszta zespołu to muzycy młodzi, ale bardzo kompetentni, kreatywni i ze sporym już doświadczeniem.

W ostatnich latach Kochan dzielił swoje muzyczne zainteresowania między muzykę przesyconą innowacyjną elektroniką, często odwołującą się do free improv a dynamiczny, akustyczny, miejski jazz bazujący nieco na brzmieniu M-Base. Tu mamy wszystkiego po trosze, choć punkt ciężkości raczej tkwi po stronie pełnokrwistego, akustycznego grania. Już sama obecność Thomasa – czołowego saksofonisty wywodzącego się z nurtu M-Base, sprawia, że trudno uniknąć skojarzeń z tą muzyką.

Dynamiczne, polirytmiczne partie perkusisty organizują dźwiękową przestrzeń i dają mocnego „kopa” dla skoncentrowanych, męskich fraz granych przez Gary’ego Thomasa. Pianista Dominik Wania dodaje tu odrobinę delikatności, poezji, a w Authorized Future także ślad klasycznej pianistyki. Michał Barański doskonale wywiązuje się z roli stabilnej basowej podstawy.

To wszystko ubarwiają: intrygująca elektronika w rękach lidera i liczni goście. W efekcie powstała płyta dużo przystępniejsza dla jazzfana niż wiele poprzednich autorstwa Jacka Kochana. Owa przystępność została jednak zrealizowana bez istotnych kompromisów artystycznych, co nie jest łatwą sztuką.

Autor: Marek Romański


Nasz czołowy perkusista Jacek Kochan, mimo licznych udziałów w cudzych projektach, nadal podąża wytyczanym przez siebie szlakiem. Choć nieobca mu była fala M-Base`u, hip-hopu, nu-jazzu i eksperymentów młodej sceny nowojorskiej lat 90., nie włączył się bez reszty do żadnego z tych nurtów, a jednocześnie nie oddalił się od środka jazzu.

Niniejszy album stanowi kontynuację pewnego cyklu eksperymentów. Znanemu saksofoniście Gary’emu Thomasowi, który wyraźnie nawiązuje do stylu Johna Coltrane`a, wytrawnej pianistyce Dominika Wanii podążającego w balladowych nastrojach śladami Billa Evansa i zdyscyplinowanym liniom basu Michała Barańskiego, towarzyszą nieco rozbrykane akcenty perkusyjne, a w dalszej perspektywie niepokojące odgłosy generowane elektronicznie przez Kochana.

Wiadomo nie od dziś, że Jacek Kochan to nie tylko utalentowany perkusista, ale również zapalony kompozytor i aranżer, i bez względu na to, jak znakomitych partnerów dobiera do nagrań, nie byłby sobą, gdyby produkt finalny nie posiadał pełnej obfitości osobistych elementów dekorujących. Frapującą rolę odegrał w tym wiolonczelista Andrzej Bauer.

W porównaniu z poprzednimi albumami Jacka Kochana, ten jest bardziej zróżnicowany stylistycznie, choć niemal każdy utwór rozpoczyna się od efektów elektronicznych lub akustycznych, budzących skojarzenia ze współczesną kameralistyką. Następnie zostaje zdefiniowana baza rytmiczno-harmoniczna, która najczęściej wykazuje pokrewieństwo z M-Base. Każdorazowe wejście Thomasa przywodzi na myśl Coltrne’owską formę rozwijania wątków.

Cezary Gumiński
1. Absynthminded
2. Man of No Words
3. Manufactured Edge
4. Guru Bob
5. Authorized Future
6. Pre-smoked Cigarettes
7. Kowloon
8. Absinthe
9. Acidminded
10. World of Shined Shoes
11. Endix (Hidden Track)Jacek Kochan - drums, nics, additional bass
Gary Thomas - tenor saxophone
Dominik Wania - piano
Michał Barański - bass

Guests:
Andrzej Bauer - cello (1, 2, 8)
Adam Simmons - contralto clarinet (1, 2, 4, 9), alto flute (1, 10)
Dag Einar Eilerstsen - trombone (2, 4, 10)
Marek Konstantynowicz - viola (1, 2)
Michał Moc - accordion (4)
Krystyna Stańko - voice (10)
Kuba Badach - voice (10)

POZWÓL POBRAĆ INNYM, NIE BĄDŹ ŚWINIĄ!!!INITIAL SEEDING. SEED 14:30-22:00.
POLECAM!!!

START JAK BĘDĄ CHĘTNI...

====================================================

PODOBNE TORRENTY
Jacek Kochan - Alberta (1998) [WMA Lossless] [Fallen Angel] JACEK KOCHAN - DOUBLE LIFE OF A CHAIR (2002) [WMA] [FALLEN ANGEL] TATVAMASI - THE HOUSE OF WORDS (2015) [FLAC] [FALLEN ANGEL] WŁODEK PAWLIK - SONGS WITHOUT WORDS (2017) [WMA] [FALLEN ANGEL] DREAM THEATER - IMAGES AND WORDS (1992/2011) [WMA] [FALLEN ANGEL] JACEK STĘSZEWSKI - KSIĘŻYCÓWKA (2014) [WMA] [FALLEN ANGEL]
Szczegóły torrenta
TRACKER
Tracker Podstawowy: udp://9.rarbg.com:2710/announce

Multitrackery:

udp://9.rarbg.com:2710/announce
udp://9.rarbg.me:2780/announce
udp://9.rarbg.to:2730/announce
udp://91.218.230.81:6969/announce
http://tracker.bittorrent.am/announce
http://bt.henbt.com:2710/announce
http://bt.pusacg.org:8080/announce
http://bt2.careland.com.cn:6969/announce
http://explodie.org:6969/announce
http://mgtracker.org:2710/announce
http://mgtracker.org:6969/announce
http://open.acgtracker.com:1096/announce

UAKTUALNIENIE
11/02/2019 14:11:40 (Jeśeli nie widac seeda kliknij na [uaktualnij] by odswieżyć statystyki).
[Lub sprawdź programem do pobierania torrentów, ponieważ niektóre trackery nie wyświetlają statystyk]
26 pliki
 
KOMENTARZE


Brak komentarzy...

DODAJ KOMENTARZ

Zaloguj się aby dodawać komentarze !!!Wstecz
WRÓĆ NA GÓRĘ Télécharger le torrent du film; All Inclusive | Todos Estão Mortos (Todos están muertos) 2014 | Gwilym Lee